Viini maraton tähistab minu jaoks 19. maratoni.

Otsus võistelda Viini maratonil langetati mõned nädalad peale Sevilla maratoni 2024. Viin vastab tingimustele, mis võiks aidata parandada positsiooni olümpiamängude rankingutabelis. Küllaltki kiire rajatrass, eeldatavasti hea ilm, mõistlik eliitklass, isikliku tempomeistri kaasamise võimalus.

Tokyo olümpiamängude finišijärgne foto pressitsoonist. Just Viini radadel jooksis Kipchoge alla kahe tunni maratoni. FOTO: Karli Saul

Viiniks valmistusin nagu juba tavaks saanud Keenia treeninglaagris number 28. Kahe martoni vahel viibisin kõigest kaks nädalat Eestis.

Treeninglaagrisse kaasasin tütar Lili ning hiljem lisandus füsioterapeut Peeter Nigol. Meeleolu aitasid üleval hoida professor Ülo Niinemets ning perekond Kaukverid.

Treeninglaagri vahepalaks oli Keenia Safari Rally külastamine 2024.

Treeningpartneriks ning Viini maratoni tempomeistriks on Talllinna Martoni (2012) võitja Julius Muriuki Wahome. Julius oli abimeheks ka eelmisel aastal Enschede maratonil.

Maratoni start antakse Austria ajajärgi kell 9.00. Rajatrass kulgeb ajaloolise hõnguga Viini linnas. Rada jagatakse poolmaratoni distantsi võistlejatega.

Hindan oma sportlikku vormi heaks ning usun, et heades tingimustes suudan hoida tempot 3.06 lähedal. Kui see peaks õnnestuma, siis saan olümpiasašist rääkida 50/50. Et aga rajatrass ei ole koguulatuses ühtlane ning lubab pigem jahedat ja tuulist ilma, siis tuleb targalt energiat jaotada.

Omamoodi tore fakt on see, et jagan linnatänavaid tulevikulootus Leonid Latsepoviga ning debütandist harrastusjooksja Eva-Maria Vaheriga. Tervitused saadan ka Anneli Kruusale, kes osaleb poolmaratoni distantsil.

Viini maratoni veeblilehekülg

TÄNAN KÕIKI ABILISI SELLEL SUUREPÄRASEL TEEKONNAL!

Nimeliselt mainin ära minu praegused meeskonnaliikmed:

Treener Mark Misch

Abitreener ja mänedžer Harry Lemberg

Mänedžer Charles Paanakker

Vaimulik mentor Brad Bartz ja Nick Schuetze

Massöör Peeter Nigol

Spordiarstid  Agnes Mägi ja Mihkel Mardna

Abikaasa Maili koos lastega

https://tiidrek.ee/wp-content/uploads/2019/09/0-300x105.jpg

https://tiidrek.ee/wp-content/uploads/2020/11/TYASK_logo_hor-1.jpg

https://tiidrek.ee/wp-content/uploads/2019/09/Nike-300x136.png

https://tiidrek.ee/wp-content/uploads/2020/02/Screen-Shot-2020-02-02-at-1.08.49-PM-187x300.png

https://tiidrek.ee/wp-content/uploads/2019/09/ekjllogo-300x82.jpg