Tänaseks oleme Jekaterinaga (Katja) Keenias olnud 22 päeva. Treeninglaager on kulgenud hästi. Kõik treeningud on tehtud suuremate tõrgeteta ja meie tervised on korras.
Too nimega külalistemaja, kus elame, mahutab kokku 14 külalist. Siin on eestlased aastast 2008 ööbinud 40 korda. Kokkulepetest kinnipidamise, aususe, abivalmiduse ning rahuliku iseloomu tõttu on eestlased siin lugupeetud. Meil on oma hinnakiri, saame parimad toad, isegi külalistemaja reklaamtahvel on eestlaste logoga. Ükskord kui Katjaga külavahel jalutasime, nägin üht tüdrukut näpuga Katja suunas näitamas. Ta tundis Katja Too reklaamlogo järgi ära.
Reklaamtahvlit illustreerivad Harry, Laura ja Katja

Kuna väikeküla Iten on nii kohalike kui välismaiste tippsportlaste seas aastaringselt populaarne, siis külalistemajad on alati rahvast täis. Seekordses treeninglaagris jagame külalistemaja koos nelja Itaalia ja nelja Hispaania tippjooksjaga. Kui meie külalistemaja sportlased esindaksid kõik Eesti riiki, siis oleks Eesti üks Euroopa tugevamaid jooksuriike.
 
Too külalistemaja elanikud koos kohalike lastega
Kahjuks on Too välismaised elanikud külalapsed ära hellitanud. Iga kord kui väravast välja astun või koju tulen, siis on vähemalt kümmekond last, kes küpsist paluvad. Viimasel ajal on laste soovid suurenenud. Eile küsis üks laps minu käest sokke, teine käekella. Kui ma kõik nende palved kuulda võtan, siis ma naasen Eestimaale täitsa paljalt.
Itaallane koos lastega
Palkasime endale treeningpartnerid. Maksame ühele partnerile ligikaudu 10 EUR nädalas. Tema saab selle eest söögi ostetud, elektri ja üüri makstud ning ühtlasi ka treeningu tehtud. Meie saame inimese, kellega koos joosta. Minu treeningpartner on professionaalne 3000m takistusjooksja, kes esindab ühte Qatari spordiklubi. Katja treeningpartner on üks kohalik meessoost jooksja, kellel on lihtsalt raha vaja. Treeningplaan on Harry Lembergi koostatud.
 
Koos treeningpartneritega (NB! Tegemist ei ole Katja elukaaslasega)
Katja keenialasega treeningul
Kas ilm on soe? Mäestikukliima on vahelduv. Kui päike on väljas, siis on 20-25 kraadi sooja. Kui on pilvine ja vihmane, siis on 10 – 18 kraadi sooja. Praegusel aastaajal on palju vihma. Iga päev sajab vähemalt kaks korda. Siiani oleme suutnud enamus treeninguid ajastada ilma vihmata. On ka ette tulnud vihmaga treeninguid. Kolmapäeva hommikul pidin staadionitreeningu asemel hoopis tund aega tribüünil istuma, sest vihma sadas. Vihma tõttu muutuvad kohalikud savikattega teed kleepuvaks, jalatsite talla külge haakub ohtralt savi, mis teeb jookmise ääretult ebamugavaks.
 
Istun vihmaga tribüünil (foto Raimonds Kairis)
Vihma saabumist on siinkandis lihtne ennustada. Taevas muutub tumedaks, tuleb vaid tuulesuund määrata ja otsustada, kas pilv jõuab sinuni või mitte.
 
Päike ja vihm vaheldumisi, loodus rõõmustab