Peale laupäevast 5000 m võistlust Kreetal võeti mind dopingukontrolli. Kui sportlane on nõus proovi andma, saab ta endale saatja kuni protseduuri lõpuni. Seekordseks saatjaks oli jooksmist armastav kreeklane, kes oli nõus minuga koguni lõdvestusjooksu tegema.

Kogu nädalavahetus oli minu jaoks väljakutsuv, kuna pidin esindama Euroopa meeskondlikel meistrivõistlustel Eesti koondist 5000 m ja 3000 m jooksudes kahel järjestikusel päeval. Lisaks lühikesele taastumisperioodile oli raskendavaks asjaoluks kõrge õhuniiskusega soe kliima.

Hetk 5400 m jooksust

Esimesel võistluspäeval toimunud 5000 m jooks kujunes kokkuvõttes 5400 m jooksuks. Kohtunik ajas ringide lugemise segamini. Võistlejad said poolel distantsil aru, et midagi läks tablool valesti. Kuus ringi enne lõppu tuli raja äärde meesterahvas, kes hõikas kõigile jooksjatele järele jäänud ringide arvu. Seejärel kinnitas tabloo mehe juttu. Kuna tegemist oli taktikajooksuga ning üsna aeglase tempoga, siis uskusin kohtunikku ja usaldasin tablood. Tundus, et kõik sportlased said sellest üheselt aru (keegi ei kiirendanud enneaegselt) ning nii võistlesimegi lõpuni. Saavutasin teise koha, esimene koht jäi taktikaliste otsuste tõttu kättesaamatuks.