Saaremaal kümneaastase poisina armastasin kalal käia. Vahel läksin Kuressaarest Nasva jahisadamasse jala, teinekord jalgrattaga (vahemaa 10 km). Õng alati kotis ning ussid korjatud. Enamasti oli päeva jooksul kalasaak pool kilekotitäit särge. kuid ükskord tuli kala nii palju, et ei jaksanud enam jalgrattasarvedel koju viia.
Särg (Foto: internet)
Olen ka täna kalamees. Seda eelkõige mõtteviisi poolest, sest ma ei püüa kalu, vaid sportlikke tulemusi. Võistlustele minnes on naelikud alati kotis, lihased hoolitsetud ning kõht täidetud – kõik on selleks tehtud, et luua parimad tingimused heaks etteasteks. 
Kalamehe saak ei sõltu alati õngest, ussist või konksust. Sõltub ka veekogust, ilmast, kellaajast, aastaajast, tehnilistest oskustest, kannatlikkusest jpm. Ka spordivõistluste tulemuslikkus sõltub paljudest erinevatest asjadest, näiteks tugevast konkurentsist, füüsilisest ja vaimsest vormist, õigetest otsustest, ilmast.
Olen oma elu jooksul sadadel erinevatel jooksuvõistlustel käinud, alati olen läinud lootusega, et tuleb suurepärane etteaste. On olnud mitmeid häid jookse, kuid sageli olen pidanud pettuma. Tahtsin ju haugi, tuli hoopis särg.
Ihaldusväärne haug (Foto: internet)
Nii mõtlen ka täna, äsja Hispaania reisilt saabununa. Tahtsin Huelvas head 5000 m jooksu, kuid tulemus oli napilt parem kui naiste maailmarekord. Juhtus see, et tuulise ilma tõttu kadus võistlejatel igasugune ajataju, tekkis kaks gruppi. Jäin teise gruppi, kuna ei tahtnud vahespurdiga lihast küpsetada. Kahjuks teises grupis puudus liider ning keegi ei julgenud vastu tuult ees joosta. Nii kujuneski ajajooksust taktikajooks ehk võideldi lihtsalt positsioonide eest. Sellest ka peaaegu pooleminutine kaotus isiklikule rekordile. Tekkinud olukorra tõttu jätsid mitmed tugevad võistlejad jooksu pooleli.
Püüan olla tänulik selle särjegi eest, kuid haugi ihaldan ma ikkagi.
Nii jätkan ma oma võistlushooaega. Järgmine etteaste on 20.–21. juunil Kreekas. Seal esindan Eesti kergejõustikukoondist Euroopa võistkondlike meistrivõistluste esiliiga jõuproovil.

 

.