Mõne inimesega olen tutvunud alles aastaid pärast meie ühiseid läbielamisi. Üks nendest on kanadalane Kurt Benninger. Sain temaga tuttavaks ühel laupäevasel jooksutreeningul Flagstaffis. Nägupidi tundus kuidagi tuttav, aga ei osanud teda seostada ühegi oma varasema eluetapiga. Pikal ühisel rahulikul jooksul sain pisut teada tema elust ja sportlaskarjäärist. Nii koorusidki välja mõned huvitavad võistlused, kus me koos osalenud oleme. Üks nendest oli 2008. aasta 1500 m jooks Belgias Brasschaartis. Temale meenus jooksust kõrge teine koht ja isikliku rekordi lähedane aeg ning ränk kukkumine, mille tõttu üks kukkujatest operatsioonile viidi.

Juhtumisi olin mina üks nendest kukkujatest kui mitte isegi üks selle kukkumise põhjustajatest. See oli võistlus, mille järgselt täitsin olümpianormi. Olin ka seal normi täitmas, kuni 300 m enne lõppu, olles teisel positsioonil, kõhuli käisin.

Video eelpool mainitud võistlusest on SIIN

Kurti abikaasa on Molly Huddle, kes on USA rekordiomanik 5000 m jooksus. Kurt on oma naise põhiline abiline treeningutel, ehk teisisõnu “jänes.”

Pärast treeningut Kaur, Kurt, Molly ja mina (vasakult)