Pakkisin jope kohvrisse, sisestasin telefoni kohaliku kaardi ja vajutasin nokamütsi sügavalt pähe. Uus elu on jälle alanud. Mukunga saabus Keeniasse päev hiljem, sest ta jäi lennukist maha.

Jälle need oad ja nätske liha
Keeniasse saabumine on alati justkui muinasjutumaailmasse sisenemine. Siin on kõik hoopis teistmoodi kui minu kodumaal: inimesed, loodus, liikluskorraldus, automargid, tööjaotus, ühiskonna korraldus jne. Ainuke võõras element selles keskkonnas olen mina – see kahvanägu.
Mukungaga Nyahururu vahel kõndides küsivad inimesed temalt Euroopa muljeid. Mis oli seal teistmoodi? Mukunga lausub selle peale: ”Kõik oli teistmoodi!” Ka tema käis muinasjutumaailmas!
Soovin, et oleksin Euroopas
Nägime kahte maailma kõigest ühe nädala jooksul. Ühel pühapäeval külastasime minu vanemaid, teisel Mukunga perekonda. Tema perekonna külastamine oli meil juba ammu plaanis. Pole ju jooksja mitu kuud kodumaal olnud. Pealegi on Mukunga nüüd tehtud mees, kuna ta käis Euroopas. Veel enam seetõttu, et temast on saanud rahvusvahelisel tasemel kuulsus. Kõik tahavad ju kuulda neid vägevaid muljeid välismaailmast.
Tema sugulased
Minu sugulased
Küllaminekuks ostis Mukunga 30 kg maisijahu ning muid vajaminevaid toiduaineid. Kottidesse oli ta pakkinud mitmeid kingitusi kõigile perekonnaliikmetele. Vaatasin ja imetlesin väikese mehe suurt südant. Ta ei olnud unustanud omakseid, vaid mõtleb neile ka siis, kui ise hästi elab. Nägin temas meest, kes on võtnud vastutuse nõrgemate suhtes.
Mukunga ema oli rõõmsameelne, hoolimata sellest, et ta mattis hiljuti ühe kasulapse. Mukunga väitel on ema tugev, kuna ta paneb oma lootuse Kristusele. Lisarõõmu valmistas Mukunga külaskäik.
Jalutuskäik emaga, taamal elektriline elevanditõke
Pererahvas mõõtis jooksutalenti pealaest jalatallani. Oli ka, mida vaadata. Jalas ta kandis Viljandi Linnajooksult saadud uhiuusi neoonoranže jooksutosse ning juuksed olid moekalt lõigatud. Mehel on uus staatus omade seas! Pole ju igaühel oma pangakaarti, rääkimata auhindadest, mille ta Euroopast kaasa tõi.
Kõigest kahe kuuga võidetud karikad ja medalid
Nüüd on esimesed treeningud juba tehtud. Täna tegime mäkkejookse. Meil mõlemal on raske, sest keskmäestikuga kohanemine võtab aega. Imestasin, kui raskelt Mukunga mäe peal hingeldas. Ka tema on inimene. 🙂
ETV Ringvaate saade Mukungast on SIIN.