Pühapäeval 23. veebruar algusega kell 8.30 jooksen oma elu kümnenda maratoni Sevillas. Sevilla maratoni raames korraldatud erinevatel jooksudistantsidel osaleb ligi 15 000 inimest ning võistluse taseme poolest kuulub IAAFi (Rahvusvaheline Kergejõustikuliit) nimistus Gold Label maratonide hulka.

Foto on jäädvustatud Sevilla maratonilt aastast 2016. Vähese kogemuse tõttu jooksin toona alla oma ootuste, ajaks märgiti 2:27.

 

Sevilla maratoniks olen valmistanud kolm kuud. Novembri viimasel päeval lendasin oma noorima pojaga Keeniasse ning viibisin seal 69 päeva.

 

“Eesti maja Keenias” projekti olen vedanud juba neli aastat. Sellel aastal oli meil oma isiklik füsioterapeut Peeter Nigol ning spordikaplan Nick Schuetze.

 

Viimased kaks nädalat olen mäestikust kohanenud Portugalis, mis on Sevillast kõigest 90 min autosõidu kaugusel. Maratoni valisin sisuliselt kohe peale oktoobrikuist Doha MMi. Mitmete tutvuste ja siseinfo poolest tuleb siia kohale väga tugev seltskond, kes sihib olümpianormi, milleks on ajaliselt 2.11.30. Praeguse plaani kohaselt kavatsen selle grupiga koos joosta, mis alustab poolmaratoni 65.30 rütmis. Minu varasemaid maratone silmaspidades on see ilmselgelt julge samm edasi. Ettevalmistuse kohta ei saa nuriseda, sest olen terve ja valmis võistlema.

 

Minu viimase aja kangelane on poeg Ruuben, kes viibis minuga Keenias 69 päeva. Tema hobideks olid putukate, sisalike, kameelionide ja limuskitega mängimine nii et silmgi putuka mürgitusest paistes. Teine osa perest viibis Keenia treeninglaagris üks kuu.

 

Emotsionaalses mõttes on tegemist taaskord huvitava kogemusega, sest kohal on palju tuttavaid rahvusvahelisel tasemel jooksjaid ning olen varem korra sellel mõõduvõtul osalenud. Näiteks tuba jagan legendaarse Rootsi jooksja Mustafaga, tema oli üks neist tarkadest kes mind peale oma esimese Sevilla jooksu ebaõnnestumist targemalt mõtlema õpetas. Lisaks on tugevasti tunda olümpiahõngu. Mõningatel andmetel viis riiki korraldavad siin olümpia katsevõistlused – Hispaania, Iisrael, Brasiilia, Iirimaa, Rootsi.

Maratoni Tokyo olümpianorm on ajaliselt 2.11.30. Lisaks on võimalik qualifitseeruda rankingu süsteemi alusel või finišeeruda kõrgetel kohtadel Gold Label või MMi võistlustel.

 

 

Võistluse kodulehekülg on SIIN

 

TÄNAN KÕIKI ABILISI SELLEL SUUREPÄRASEL TEEKONNAL!


Nimeliselt mainin ära minu praegused meeskonnaliikmed:

Treener Mark Misch

Abitreener ja mänedžer Harry Lemberg

Mänedžer Charles Paanakker

Vaimulik mentor Brad Bartz

Massöör Peeter Nigol

Spordiarstid  Agnes Mägi,  Nadezhda Ignatjeva ja Mihkel Mardna

Abikaasa Maili koos lastega