Tartu Olümpiajooksu 10 km distantsi Eesti ja Keenia vastasseisust väljus võitjana Roman Fosti. Seega Eesti võitis! Kes Romani veel ei tea, siis tegemist on Eesti koondislasega Zürichi Euroopa meistrivõistlustel maratonidistantsil. Mukunga kaotas talle kõigest kolme sekundiga ning mina nelja sekundiga.
Vahetult enne starti

Stardijoonel

 

Jooksu tempo oli väga aeglane, kuna palava ilma tõttu ei tundnud keegi huvi kiiresti joosta. Kõigest kolm kilomeetrit enne lõppu ajasime Mukungaga veel juttu. Jätsime lõpplahenduse lõpumeetritele, seetõttu saimegi üllatuskaotuse osaliseks. Roman oli täna lõpus kiirem.

 

Distantsil

Mukunga, Roman ja mina

 

Enne jooksu otsustasime Mukungaga, et kui tuleme esikolmikusse, siis annetame auhinnaraha kahele Keenia tüdrukule, kes jäid eelmisel sügisel orvuks. Jooksukorraldajatele see idee meeldis ning nad otsustasid lisada omapoolse panuse. Seetõttu saime kokku 1000 eurot. Sellest piisab, et aidata ühel tüdrukul elada terve aasta internaatkoolis ning ellu jääda ka koolivaheaegadel.

 

Mukunga kahe orvuga internaatkooli territooriumil

 

Täname teid hea tegemise eest, Spordiürituste Korraldamise Klubi ja Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi! Isikuliselt tahan tänada Mati Lilliallikut ja Harry Lembergi.
Heategevusprojekti tutvustus on SIIN.