Keenias olen ikka ja alati välismaalane. Iga uus inimene kellega tutvun, küsib kust ma pärit olen. Sõbrad, olen Eestist! Peaegu kõik inimesed kellega siin kohtunud olen, pole Eestimaast midagi kuulnud. Mõni targem oskab Eestit seostada Nõukogude Liidu lagunemisega, aga sellega ka keenialaste teadmised Maarjamaast piirduvad. Seetõttu pean alati täpsustavaid andmeid jagama. Enamasti ütlen, et Eesti asub Ida-Euroopa põhjaosas ning naabriteks on Soome ja Venamaa.
Meid, eestlasi, on ligikaudu 1.3 miljonit. See on Keenia mastaabis imeväike number. Keenia rahvaarv kasvab igal aastal sama palju kui Eestimaal on inimesi. Kuid hoolimata sellest, leidub meid kõikjal maailmas. Ka Keenias.
Olin oma tavapärast treeninglaagri elu elamas, kui Nyahururusse ilmusid kaks valgenahalist meest. Martin ja Lauri. Tean Laurit kuna oleme mõlemad Tartu Kolgata baptistikoguduse liikmed. Juhtumisi oli ta Martiniga mööda Aafrikat reisides  Keeniat läbimas. Minu rõõmuks tulid nad ka mulle külla.
Poiste küllatuleku ajastus oli hea, sest minu treeningplaanis olid samal ajal rahulikud päevad. Veetsime koos kaks mõnusat päeva.  
 
Thomson Falls, Nyahururu turistikas
Kus on Lauri? Kus on Martin?
Jõehobu puhkab
Ahvid meie teekonnal