Maraton toimus küllaltki taktikalisel rajal. Palju kurve, mõned tõusud ja langused. Sellegipoolest kujunes jooks kiireks juba algusest peale. Kuni 12 kilomeetrini jooksin koos teiste jooksjatega, kelle tempo mulle sobis. Seejärel mõistsin, et parema tulemuse saavutamiseks pean grupist eralduma. Sisuliselt sellest hetkest jooksin üksinda, püüdes aeglasemaks jäänud jooksjaid.

Foto: SCANPIX/Reuters

Võistluse käigus polnud mul probleeme ei energia ega jalgadega. Olen väga rahul oma vaheajaga 35 – 40 km, mis üldjuhul on maratoni kõige raskem lõik. Sellel 5 km lõigul suutsin tempot pisut isegi tõsta.

Split times:

 1. 15.38
 2. 15.32 (after the 12K started to dominate and to pace myself)
 3. 15.57
 4. 15.38
 5. Half 66.16 (on 22.3K dropped the bottle, 10K no energy drink)
 6. 15.59
 7. 15.36
 8. 15.59
 9. 15.39 (this is a good split for that section)
 10. 2.2 6.48 (second half 66.32)

Viimasel sirgel, mis oli ligi 1.7 km pikk, üritasin püüda prantslast, kuid mees jäi napilt ette. Hiljem selgus, et tegemist oli 10. kohaga. Soovinuks saada rohkem teavet minu positsioneerimisest rajal, kuid rahvast oli rajaääres nii palju et ei õnnestunud seda vähestki informatsiooni kätte saada. Igal ringil kui finišikoridorist mõõdusin, tõusid rahva lärmakuse tõttu kõik ihukarvad püsti.  Võiks õelda, et sellise taktikaga olnuks maksimaalne positsioon 10. Kui polnuks meeskonnaarvestust, jooksnuks suure tõenäosusega esimeses grupis. Ei tahtnud meeskonna positsiooniga riskida. Olulist rolli mängis ilm, olin valmistunud palavamaks kliimaks. Juhtus nii nagu olümpialgi, meie stardiajaks tuli palju soodsam ilm kui oli päev varem või päev hiljem. Neli aastat tagasi lõpetasin samal võistlusel 9. kohal, aga julgen väita et sellel korral oli konkurents tugevam ning kindlasti ka minu etteaste oli tugevam. Minu tiitlivõistluste tugevaim sooritus.

Võistluseelne tehniline koosolek, kus arutati joogipunktide temaatikat. Igal jooksjal olid omad soovid. Kõik need olid välja kujunenud treeningute käigus. Näiteks kui Kaur tahtis suurte kuubikutega jääd, siis Roman ja Tiidrek väikeste. Lisaks erines ka joogipudelite kätte andmise meetod ning pudelitre endi kuju. Kokkuvõttes oli abilistel tükk tööd, et kõik need soovid meestele ellu viia. Pildill on Kristel Berendsen, Linda Kivistik, Urmo Raiend, Mark Misch, Sirje Lippe, Margus Pirksaar, Peeter Nigol, Kaur Kivistik, Tiidrek Nurme ja Roman Fosti. Koosolekult puudus üks joogipunkti abilistest Maile Mangusson.Võistluseelne tehniline koosolek, kus arutati joogipunktide temaatikat. Igal jooksjal olid omad soovid. Kõik need olid välja kujunenud treeningute käigus. Näiteks kui Kaur tahtis suurte kuubikutega jääd, siis Roman ja Tiidrek väikeste. Lisaks erines ka joogipudelite kätte andmise meetod ning pudelite endi kuju. Kokkuvõttes oli abilistel tükk tööd, et kõik need soovid meestele ellu viia. Pildill on Kristel Berendsen, Linda Kivistik, Urmo Raiend, Mark Misch, Sirje Lippe, Margus Pirksaar, Peeter Nigol, Kaur Kivistik, Tiidrek Nurme ja Roman Fosti. Koosolekult puudus üks joogipunkti abilistest Maile Mangusson.

Race name: European Athletics Championships 2022

Place: Munich, Germany

Distance: 42.2 K

Date: 15.08.2022

Starting time: 11.30

Drinks: Joogipunktid olid hästi organiseeritud, kahjuks kaotasin pudeli 22.3 km joogipunktis.

 • Refreshment Station 1 at km: 2.3, 12.3, 22.3 & 32.3 (Peeter, Maile)
 • Refreshment Station 2 at km: 7, 17, 27 & 37 (Margus, Urmo) 
 • Refreshment Station 3 at km: 10,20,30,40 (Sirje Lippe) – did not use it