Selle aastased kergejõustiku Euroopa meistrivõistlused on minu jaoks viiendad. Varasemalt olen võistelnud Barcelonas 2010, Helsingis 2012, Zürichis 2014 ja Berliinis 2018. Kui esimesel kolmel osalesin 5000 m distantsil, siis nüüd teistkordselt maratoni jooksus. Parim tulemus pärineb Berliinist, kui saavutasin 72 mehe konkurentsis 9. koha.

Berliin 2018. Foto:Liis Teimann

Otsus seada Müncheni võistlus oma võistlusgraafikus peaeesmärgiks aastal 2022 sai langetatud eelmisel aastal peale Tokyo Olümpiamänge. Toona istusime peale võistlust maha treener Mark MIschi, Toomas Tarmi ja maratoonar Roman Fostiga ja füsioterapeut Peeter Nigoliga. Jõudsime järeldusele, et hea oleks Müncheniks välja panna maratonitiim. Selleks oli meil vaja kolmandat liiget, kes suudaks Euroopas tipptasemel võidu joosta. Sügisel otsustas muidu staadionijooksjana tuntud kergejõustiklane Kaur Kivistik väljakutse vastu võtta ning keskenduda koos meiega maratonijooksuks.

Tokyo 2020 (2021). Team meeting.

Eesti maratonitiim 2022 projektiga tulid kaasa mitmed toetajad ning abimehed, võiks öelda, et see puudutas peaaegu kõiki Eesti pikamaajooksuga lähedalt seisvaid isikuid. Meie otseseid abilis on olnud poole tuhande ringis.

Esimese maratonitiimi ühise laagri korraldasime Keenia keskmäestikus Itenis. See keskkonda oli meie kõigi jaoks tuttav kuna olime korduvalt seal varem käinud. Treeninglaagri eesmärgiks seadsime veebruaris toimuva Sevilla maratoni, kus Kaur tahtis oma esimest maratoni kogemust ning mina pidin jooksma aja alla 2.14.30. See oli Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsiooninorm. Mõlemad mehed täitsid endale seatud eesmärgid. Kuna normi oli varasemalt täitnud ka Roman Fosti, siis Kaur sai kolmanda liikmena ilma kvalifikatsiooni normita Euroopa meistrivõistlustele osalema.

Isad Keenias 2022.

Kevadel läks iga mees oma teed. Kaur Ameerika Ühendriikidesse Flagstaffi, Roman viibis Keenias Itenis ning mina Keenias Nyahururus.

Kokku saime taaskord ühises treeninglaagris, mida olime pikalt ette planeerinud. Sedapuhku Šveitsis, Silvaplanas. Kui Tiidreku ja Kauri jaoks oli tegemist tuttava piirkonnaga, siis Roman viibis seal esmakordselt. Kõik mehed kirjeldasid seda treeninglaagri kogemust, kui „buisness class“ kogemusega. Silvaplana asus merepinnast 1830 m kõrgusel, Engadini mägede vahel. Jooksuradade valik oli hea, enamasti sai joostud kruuskattega kergliiklusteedel.

Kohustuslik pilt St.Moritz treeningkeskusest Šveitsis.

Põhitreeningud viidi ellu tunni ajase autosõidu kaugusel asuvas Itaalia linnas Chiavennas, mis asus 300 m kõrgusel merepinnast. Sealne kliima oli ligilähedane sellega, mis meid Münchenis võib ees oodata. Kuue nädalase treeninglaagri perioodi jooksul viibisid kohal kolm treenerit Mark Misch, Margus Pirksaar ja Corey Kubatsky. Abis käisid ka füsioterapeudid Sander Jürs ja Peeter Nigol. Emotsionaalset tuge pakkusid ka mõned pereliikmed ning paar eesti harrastusjooksjat. Hotell nimega Albana võimaldas esmaklassilist toitlustust ning sportlastele vajalikke SPA protseduure erinevate saunade ja vannide näol. Maratonitiimi Silvaplana treeninglaagri toetajad olid: Teamsport, Kohvikeskus, Omegalaen, Klick, Albanahotel

Albana hotelli personal sai maratonitiimilt kingistusteks Nike Eesti särgid.

Nüüdseks on kogu aasta seljataga ning ma usun, et kõik meie meeskonnaliikmed on valmis heaks etteasteks Müncheni Euroopa meistrivõistlusteks maratonijooksus! Olen alati arvanud, et kui kõik mehed jõuavad stardijoonele tervena ning motiveerituna, saab see olla vaid Jumala ime! Loomulikult ka paljude inimeste ja organisatsioonide koostöö tulemus!

Mehed on terved ja motiveeritud kaks päeva enne maratoni starti. Foto: Rauno Volmar

Tänan kõiki isiklikke kui maratonitiimi toetajaid, kelle abiga jääb see aasta Eesti maratonijooksu ajalukku!

TÄNAN KÕIKI ABILISI SELLEL SUUREPÄRASEL TEEKONNAL!

Nimeliselt mainin ära minu praegused meeskonnaliikmed:

Treener Mark Misch

Abitreener ja mänedžer Harry