Minu spordiaasta algas võimsa pauguga veebruaris toimunud Sevilla maratonilt, kui ületasin finišijoone olümpianormi tähistava ajaga 2.10.02. Saavutusega kaasnenud emotsioon oli ehe – tänu olgu Jumalale, et ta arvestab ka minu unistustega. Spordifüsioloogidele see tulemus väga üllatusi ei valmistanud, sest mulle on antud eeldused, mille põhjal saab selliseid tulemusi prognoosida. Siiski ei ole alati kõik nii, nagu paberilehele kirja paned. Tipptulemused sünnivad siis, kui kõik head asjad omavahel kokku langevad. Ja kõige tipuks – kvaliteetseid kilomeetreid on vaja joosta! Võistluseelse laagri korraldasin Keenias, see oli minu 20. treeninglaagrit sealmaal. Lisaks treeningutele keskendusin pereelule ning Eesti maja Keenias neljanda hooaja projekti elluviimisele.

Pilt on tehtud 40 km vaheajapunktis. Ajal, kui minu peas mängis laul “Everybody Hurts.” Taamal Sevilla katetraal, Euroopa suurim gooti stiilis kirik. Foto: Cano Fotosports

Olümpiapilet taskus, asusin uusi plaane koostama. Planeerimise juures tuli hoolikalt vaadata, et pere ellu jääks – naine vastu peaks ning kolme lapse vajadused saaksid rahuldatud. Olgugi, et peale Sevilla jooksu jäin perega Portugali treeninglaagrisse, otsustasin aega pisut maha võtta. Ja siis tuli see C…..9. Portugalist sisuliselt evakueerusime viimase liinilennuga. Edasi läks nii, nagu poleks keegi arvanud – maailm pandi justkui seisma, nii rahvusvahelised kui ka kohalikud spordivõistlused jäid ära. Kõige krooniks lükati edasi Tokyo olümpiamängud.

Perega isolatsioonis pärast Portugalist evakueerumist.

Märtsis ja aprillis sain nii treenida, et sisuliselt poes ega spordihoones ei käinud, treenereid ja kaassportlasi ei näinud. Vahel vaid füsioterapeut Peeter Nigolit. Trenni sai tehtud, kuid seda eelkõige enesetunde tõttu. Tagahoovis oli mul minijõusaal ning metsarajad olid kõigile avatud.

Isolatsiooni perioodi alguses käisin jooksmas südaöösiti. Pildil lõpetasin mäkkejooksu treeningu Tartus, Riia mäel.

Pärast koroonapiirangute lõdvendamist läksin esimesel võimalusel KEVEKi staadionisarja 5000 m jooksu etapile. Võistlesin sisuliselt tühjal Tamme staadionil koos laste ja veteranidega. Nii sai hiliskevadel lausa kolm etappi tehtud. Füüsiline vorm hakkas ilmet võtma juuli lõpus, kui jooksin isikliku rekordi 1000 m jooksus, ajaks märgiti 2.25.5. Salamisi keskendusin Eesti meistrivõistluste 1500 m jooksule, tahtsin taaskord võita. Kuid tulin napilt teiseks Kaur Kivistiku järel. Küll aga võitsin nii Eesti meistritiitli kui ka Balti meistrivõistlused 5000 m jooksu distantsidel.