Talveks lõunamaale
Sellest on kümme päeva mõõdas, kui saatsin Mukunga tagasi kodumaale. Peale mitme toreda kohtumise Tallinnas, meenutan heldimusega meie viimast lõunasööki Tommi Grillis, aadressil Tatari 64.
Seal me sõimegi
Astusin baarileti äärde ning tellisin toidu oma noorema venna eeskujul. Kui toimetasin pangakaardiga, lausus klienditeenindaja: ”Oota, sinuga on meil ju oma diil.” Vaatasin talle küsivalt silma ning suunurgast laususin: ”Midagi on kunagi jutuks olnud, pole siia lihtsalt sattunud.” Tema aga jätkas: ”Toit tuuakse sulle lauale, sina jookse edasi.” Panin pangakaardi häbelikult taskusse tagasi ning läksin üllatunult oma kohale.
Seda me sõimegi
Lauas pidin tegelema mitmete positiivsete mõtete ja tunnetega – rõõm ja tänulikkus täitsid mu südame. Samalajal oli raske vastu võtta tasuta toitu. Vähemalt ühte asja ma Tommi Grilli omanikele saan lubada – jooksen ikka edasi ja võimalikult kiiresti. Luban, et panen kedagi niisamuti erilisena tundma.
Kõht täis, tuju hea
Vanasõna ütleb: ”Mida külvad, seda lõikad.” See kehtib oivaliselt Tommi Grilli kohta. Ilma liialdamata – söögikoht oli rahvast pungil täis. Külvad küllust, lõikad küllust.
Toidukoha veebiaadress on SIIN.