Kerio Valley
Minu iga treeninglaagri traditsiooniks on külastada jõge Kerio orus. Kerio org on üks osa suurest Ida – Aafrika riftivööndist (Great Rift Valley). Great Rift Valley on ligi 6000 km pikk, põhjas algab Süüriast ning lõunas Mosambiigist. Tohutu suurt riftivööndit iseloomustavad mitmed aktiivsed vulkaanid, liigirikas taimestik, suured järved ja pikad jõed. See on elukohaks paljudele lindudele, loomadele, putukatele ning roomajatele.
Kerio orgu ei ole meil keeruline minna. Meie küla, Iten, asub platoo serval. Kõigest 200m ja juba vaatamegi orgu, mis laiutab kümnete kilomeetrite kaugusele meie silmeees.
Orgu minemiseks tuleb mööda mägiteed alla minna. Itenist oru põhja on ligi 30 km. Kasutame selleks kastiautot või mootorrattaid. Viimane on minu lemmik, iga kord on naeratus näol kui tühikäigul orgu veeren. Lemmik puhkus!
Mootorratta rent
Oleme ka kastikaga orgu sõitnud
Iga kilomeeter allapoole tõuseb õhtumeperatuur pool kraadi – orus on väga palav. Tee peal oleme kohanud ahve, madusid, lehmi, sisalikke ja palju inimesi.
Sisalik – meetrine
Vana mees – 80 aastane
Inimesed on peaaegu alati väga lahked külla kutsuma. Maanteeääres peatudes on alati neid, kes juurde tulevad ja valgetest rõõmu tunnevad. Seekord, pühapäeval, võtsime ühe küllakutse vastu. Uudistasime pererahva maju (savionne) ning istandust. Nad kasvatasid mangosid, banaane ja papayasid – need on kõik väga maitsvad viljad. Lahkusime meeldivate muljetega ja sõpradena.
Korraks unustame oma igapäeva mõtted, puhkame ilusate vaadetega kohtades. Imetleme loodut – asendamatut.
Vahepeal putitame motikat – seekord kiilus esiratas savis kinni.
Maanteeäärsed termiidipesad – sageli kaks korda sama pikad kui mina. Töömehed on tarakanide sarnased putukad. See pesa on omaette riigike, kõikidel putukatel on oma ülesanne.
Jõudsimegi sihtpunkti – Kerio orgu, jõe äärde.
Esimesel reisil läksid kõik jõkke jalgu jahutama.
Teisel reisil selgus, et seal on krokodillid.
Nägin viite krokodilli päikest võtmas. Vees on nad ohtlikud, kaldalt põgenevad.
Enne tagasi sõitu jõime ühe limonaadi ning puhusime mõnusat juttu.