Colorado treeninglaagri vahepalaks käisin 4. juulil võistlemas sellise imeliku nimega kohas nagu Cedar Rapids. Tegemist on Iowa osariigi suuruselt teise linnaga.

 

Stardijoonel koos võistluskorraldajaga ning neljandana lõpetanud Philip Mburuga

 

4. juuli on Ameerika Ühendriikides tuntud kui Independence Day (iseseisvuspäev). See on ühendriikides rahvuspüha. Kohati jääb mulje nagu inimesed tähistaksid uut aastat: majad on kaunistatud USA lipuvärvidega, paljud ameeriklased käivad kummaliselt riides ning õhtul toimub ilutulestik. Üle kogu USA toimuvad eriüritused: paraadid, kontserdid, karnevalid, spordiüritused, suguvõsade kokkutulekud jne. Inimesed soovivad üksteisele: ”Happy 4th of July!”
Facebook soovis mulle head iseseisvuspäeva. Kas ka eestlaste püha?

 

USA sümboolikaga kaunistatud maja, 4th of July 2017

 

Otsustasin Cedar Rapidsis võistelda 8 km distantsil (Health Solutions 8K Race). See sobis hästi minu MMi-eelsesse treeningkavasse. Selle võistluse eesmärki võiks nimetada justkui torude puhastamiseks, et organismi ja psüühikat tugevamalt üles äratada. 
Iowa on tuntud põllumajandusega tegelev osariik – tohutult maisipõlde. Pildil on suurettevõtte Quaker peakontor. Kõik, kes USAs hommikuputru söövad, teavad, millise ettevõttega tegu.
Võistlus toimus edasi-tagasi trassil. Distantsi esimese poole jooksime üllatavalt aeglasti, keegi ei tahtnud tempot teha, kuigi kohal oli hulk võimekaid jooksjaid Keeniast ja USAst. Poolel maal tegi keenialane Evans Kurui järsu kiirenduse, tempo tõusis 3.08 pealt 2.45-ni. Otsustasin talle järgneda, kuid pikalt ei suutnud seda tempot hoida. Seetõttu sai keenialane paarikümnemeetrise edumaa. Vahepeal ühinesid minuga kaks jooksjat, töötasime kõvasti, et aafriklane kinni püüda, kuid tulutult. Mina lõpetasin Evans Kurui järel teisena. Hoolimata treeningutest väsinud lihastest suutsin võistluse teise poole (4 km) läbida keskmise kilomeetriajaga 2.51.2.
Millal veel saab joosta keset linnatänavat politseiauto järel?
Olen oma etteastega rahul, arvestades, et võistluseelsel nädalal jooksin 150 km ning tegin kaks tugevat treeningut, millest üks oli sisuliselt maraton. Sellise positiivse kogemuse foonil on hea alustada viimast ettevalmistuskuud Londoni maailmameistrivõistlusteks. Jätkan oma treeninguid Colorados, tagasi tulen kergejõustiku Eesti meistrivõistlusteks, kus osalen 5000 m jooksus, võibolla ka 1500 m distantsil.

 

Seda pilti näeb ainult USAs! Korraldaja kirjutab võitjale pangatšekki. Tšeki realiseerimine on parasjagu peavalu.
TULEMUSED
Ilusat suve jätku!