Olen ülemääraselt palju reisinud, ökoloogilist jalajälge silmas pidades. Teised sportlased reisivad samuti. Tänapäeva saavutussport on väga rahvusvaheline, võistlused toimuvad üle kogu maailma. Olümpiamänge peetakse sihilikult erinevatel kontinentidel, et sport saaks veelgi rahvusvahelisemaks.
Kestusjooksjad Allar ja Kaur oskavad lõõgastuda.
Hommikune ujumine Vahemeres.
Mõned minu sõbrad tunnevad lausa kadedust, et nii palju maailma näen. Tavaliselt vastan neile – sageli ei näe ma muud kui hotelli, lennukit ning staadioni. Nii oli näiteks viimasel Hispaania reisil, kui võistluspaika saabusin öösel kell 3.00 ning täpselt 24 tundi hiljem olin tagasi koduteel. Ainult interneti abiga teadsin, kus olen.
Nüüd viibin Kreeta saarel. Siin on võistlustules kogu Eesti kergejõustikukoondis. Osaleme võistkondlike Euroopa meistrivõistluste esiliiga jõuproovil. Minu ülesandeks on võistelda 5000 m ja 3000 m distantsidel.
Kreetal käisin pulmareisil – siiani ainuke puhkusereisi kogemus.
Meistrivõistlustel osalevad 12 riigi koondist: Eesti, Belgia, Tšehhi, Iirimaa, Läti, Leedu, Hollandi, Portugali, Rumeenia, Šveitsi, Türgi ja Kreeka. Kolm paremat lähevad edasi super liigasse ning kaks nõrgemat langevad teise liigasse. Eelmisel aastal lõpetasime suurepärase kuuenda kohaga.