Mitmed inimesed on minu käest küsinud, kas jooksmisest kõrini ei saa. Vahel saab küll! On aegu, kui poolelioleva treeningu ajal istun kännule, murule või äärekivile ja mõtlen tüdinud mõtteid. Kuid igat treeningut on võimalik enda jaoks huvitavaks teha. Selleks võib kasutada mitmeid erinevaid võtteid: vahelduv seltskond, erinevad jooksurajad, loominguline treening, uued treeningvahendid, võistlused, testid, jne.
Näiteks laupäevase pika jooksu tegi huvitavaks minu isa, kes saatis koos Jakobiga meid mootorrattaga, andis spordijooki ning hiljem tagasi koju toimetas. Treeningu tegi põnevamaks ka uue jooksutrassi valik – nädala jooksul sain kahe erineva inimese käest teada, et just seda (Nyahururu – Rumuruti) maanteed kasutavad kohalikud maratoonarid.
Meie meeskond enne treeningut. Mulle meeldib selle kooli moto!
Distantsil koos Mukungaga.

Uus trass ja omalaadne meeskonnatöö andis tulemuseks hea treeningu. Kokkuvõttes läbisin keskmäestikus 34 km, mille sees jooksin 15 km ajaga 49.38. Keenias pole ma kunagi nii palju ühe treeninguga jooksnud, ega kunagi nii pikalt kiiret tempojooksu teinud.

Treeningu lõpus tervitasid meid võõra küla lapsed.

Kas teadsid?

Maratoniks valmistumisel on võtmetreeninguks pikk jooks. Selle distants ja iseloom võib varieeruda, kuid eesmärk on ühene – valmistada organism pikaks pingutuseks.