Eile kogunesid Toompeale tuhanded inimesed, kes avaldasid meelt kooseluseaduse vastu, mida Riigikogu koalitsioonierakonnad plaanivad läbi suruda juba 9. oktoobril.
Rahvast tuli aina juurde
Rahvast tuli aina juurde
Kui Toompeale saabusin, olin meeldivalt üllatunud, et nii palju inimesi oli sinna kogunenud. Kogu plats ning selle ääred olid rahvast täis.
Hingestatud sõnavõtud ei saanud tähelepanelikku meeleavaldajat kuidagi külmaks jätta. Küll aga olin mures helisüsteemi võimekuse pärast, kaugemalolijad võisid sõnumist ilma jääda.
Oli neid, kes pisaraid silmist pühkisid. Küllap oli selleks mõjuv põhjus.
Korraldajate poolt oli lubatud, et üritus on hästi turvatud ning keelatud on diskrimineerivad plakatid. Ei näinud ühtegi tülitsevat või agressiivset inimest, diskrimineeriva alatooniga plakatid kadusid kiiresti rahvahulgast.
Koht, kus venekeelne ja eestikeelne elanikkond lõimuvad
Kohal olid ka mõned kooseluseaduse pooldajad. Suure rahvahulga seast ei paistnud nad väga silma. Läksin ühega neist  uudishimust vestlema. Küsisin viisakalt, et miks ta siia meeleavaldusele tuli. Tema vastas: “I don’t speak Estonian.“ („Ma ei räägi eesti keelt.“). Selgus, et tegemist on välismaalasega. Kordasin sama küsimust inglise keeles. Tema vastas seepeale, et igal ühel peaksid olema võrdsed õigused. Küsisin omakorda, et mis saab siis pedofiilidest (inimene, kes tunneb seksuaalset tõmmet laste suhtes) või inimestest, kes tunnevad seksuaalset tõmmet loomade suhtes? Tema vastas, et see on libe te