Asendamatud kaaslased!

Meie praeguses Keenia treeninglaagris viibib külalistemajas kuus eestlast. Inimesed on need, kes kujundavad laagri näo ja iseloomu. Vahelduva seltskonna tõttu on minu kõik Keenia treeninglaagrid olnud väga erinevad – huvitavad ning põnevad. Õrnema soo esindajaid on seekord rekordiline arv. Kolm Eestimaa naiste parimat kesk – pikamaajooksjat.

Liina Tsernov on teinud märkimisväärse arengu 1500m jooksus. Iga asjatundja võib õelda, et sellel tüdrukul tuleb silma peal hoida. Viibin temaga treeninglaagris teist korda. Esimene kord oli mõõdunud aasta kevadel Arizonas.
 
Liina on väga rõõmsameelne tüdruk, kellega kõige tagasihoidlikumgi inimene saab ennast vabalt tunda. Ootamatusi ta ei karda, õnnetusele naeratab vastu!

Nooruke Laura Suur on Eestimaa naispikamaajooksus suurüllataja. Vaid kolmeaastase regulaarse jooksutreeninguga on ta edestanud peaaegu kõik Eesti naispikamaajooksjad.
 
Laura oskus pühenduda treeningtegevusse jäägitult on muljetavaldav. Laagri töömoraali üleval hoidja, kelle asjatundlike kommentaare tuleb tõsiselt võtta!

 

Legendaarne Jekaterina Patjuk. Tema on olnud Eestimaa naiste pikamaajooksus ainuvalitseja vähemalt viimased kuus aastat. Selle ajajooksul on ta parandanud Eestimaa 3000m takistusjooksu rekordit korduvalt ning esimese eestlasena jooksnud seda distantsi alla 10 minuti.
 
Katjaga olen treeninglaagris käinud 8 korda. Teda iseloomustab püüdlikkus, kannatlikkus, tagasihoidlikkus ja tasadus. Nii nagu pildilgi on näha – tegemist on visa hingega!