Asendamatud kaaslased!

Meie praeguses Keenia treeninglaagris viibib külalistemajas kuus eestlast. Inimesed on need, kes kujundavad laagri näo ja iseloomu. Vahelduva seltskonna tõttu on minu kõik Keenia treeninglaagrid olnud väga erinevad – huvitavad ning põnevad. Õrnema soo esindajaid on seekord rekordiline arv. Kolm Eestimaa naiste parimat kesk – pikamaajooksjat.

Liina Tsernov on teinud märkimisväärse arengu 1500m jooksus. Iga asjatundja võib õelda, et sellel tüdrukul tuleb silma peal hoida. Viibin temaga treeninglaagris teist korda. Esimene kord oli mõõdunud aasta kevadel Arizonas.
 
Liina on väga rõõmsameelne tüdruk, kellega kõige tagasihoidlikumgi inimene saab ennast vabalt tunda. Ootamatusi ta ei karda, õnnetusele naeratab vastu!

Nooruke Laura Suur on Eestimaa naispikamaajooksus suurüllataja. Vaid kolmeaastase regulaarse jooksutreeninguga on ta edestanud peaaegu kõik Eesti naispikamaajooksjad.
 
Laura oskus pühenduda treeningtegevusse jäägitult on muljetavaldav. Laagri töömoraali üleval hoidja, kelle asjatundlike kommentaare tuleb tõsiselt võtta!

 

Legendaarne Jekaterina Patjuk. Tema on olnud Eestimaa naiste pikamaajooksus ainuvalitseja vähemalt viimased kuus aastat. Selle ajajooksul on ta parandanud Eestimaa 3000m takistusjooksu rekordit korduvalt ning esimese eestlasena jooksnud seda distantsi alla 10 minuti.
 
Katjaga olen treeninglaagris käinud 8 korda. Teda iseloomustab püüdlikkus, kannatlikkus, tagasihoidlikkus ja tasadus. Nii nagu pildilgi on näha – tegemist on visa hingega!

Grupi kõige noorem on Allar Lamp. Lampide suguvõsa on saanud järjekordse järelkasvu. Allar on küll noor mees, aga vastupidavust on temas rohkem kui täismehel. Hetkel suudan talle finišhis veel kandu näidata, aga peagi on see aeg kui mina tema jalatsitaldu uurin.
 
“Hakuna matata!” Eesti keelde tõlgituna: “Elu on muretu!” Just see on see, mis teda kõige paremini iseloomustab. Kiiret pole ju kuhugi, kuulame parem linnulaulu.
 
Nikolai Vedehin on oma tulemustega näidanud, et Eestis on talle raske vastast leida. Jooksmisega on ta tegelenud juba varajasest noorusest. Juba siis oli ta kiire, tema nimel on Eesti juunioride 1500m rekord.
 
Koljaga olen viibinud koos 14 treeninglaagrit. Koljat iseloomustab kõige paremini järeleandmatus ja kohusetundlikkus. Need on need kaks asja, mis on teda ka mitmest vigastuse perioodist välja aidanud. Säde on tema silmis alles!

 

 

Harry Lemberg on meie virtuaalne kaaslane igas treeninglaagris. Meie treener (v.a Liina Tsernov)! Kolm korda on ka tema Keenia laagris käinud. Harry on tegutsenud jooksumaailmas kauem kui mina elanud olen. Tema nõuandeid on viimase 20 aasta jooksul saanud kõik Eesti parimad jooksjad.
 
Harryga teen koostööd juba kuuendat aastat. Selle ajajookul on minust kujunenud rahvusvahelisel tasemel jooksja. Teda iseloomustab abivalmidus, sõbralikkus, kohusetundlikkus, vastutustundlikkus, kannatlikkus ja töökus. Asendamatu ja vastupandamatu inimene!

 
Mina, üks nädal habe ajamata – raseerija ununes koju.