Maandusime!

Laupäeval 14.10.2023 võistlen Bakline’s McKirdy Micro maratonil. Võistlus toimub New Yorgi piirkonnas, Rockland Lake Sate pargis.

Vaade Manhattanile George Washington sillalt. Linna pole aega minna!

Võistlus sai valitud Budapesti maailmameistrivõistluste järgselt eesmärgiga parandada oma positsiooni Pariisi olümpiamängudele kvalifitseerumise reitingutabelis. Suures pildis kasutasin ära Budapesti eelset treeningut ning liikusin heas treeningrütmis uue võistluseni välja.

Viimased üheksa päeva olen viibinud Colorado Springsis, eesmärgiga kohaneda ookeanitaguse ajavahega ning häälestada ennast võistluseks. Coloradosse naasmine oli justkui punkti panemine minu suvisele treeninglaagrile, mis sealkandis ellu viisin. Pildil on Red Rocks rahvuspark, kus aegajalt palvetamas käisin. Üks lemmik kohti Colorado Springsis.

Võistlus on korraldatud eesmärgiga pakkuda eliitjooksjatele head alternatiivi kiire maratonitulemuse saavutamiseks. Osalejate nimekiri pandi lukku juba augusti keskpaigas. Korraldajad on omalt poolt teinud kõik selleks, et rajal kaasa aidata võimalikult hea tulemuse saavutamiseks.

Rajatrass kulgeb 2.94 miilisel järve ringil. Ajakiri Runners World on nimetanud selle USA kiirema rajaga maratoniks.

1. Joogipunktid iga 2.945 miili tagant.

2. Asfaldile märgitud ideaaltrajektoor.

3. Kiire ja sile asfalttee ümber Rockland järve.

4. Tempomeistrid.

Sellise formaadiga maratonil osalemine on minu jaoks esmakordne, kuid koroonajal sai see küllaltki tavaliseks nähtuseks. Stardinimekrjas on hea hulk tugevaid jooksjaid, kes on võimelised alla 2.11 jooksma. Minu eesmärgiks on olla üks nende hulgast kes jookseb kiiremini kui 2.11.

Võistlusele lisab väärtust kahe minu partneri kohaolu, kelleks on treener Mark Misch ning kaplan Nick Schuetze.

New Yorgis toimuv jooksuüritus on minu jaoks teine maraton Ameerika pinnal. Aastal 2018 võitsin Birminghamis, Alabamas Mercedes-Benz maratoni. Seni on see minu ainus maratonivõit kogu karjääri jooksul.

Küllaga olen USAs võistelnud nii staadionijooksudes kui ka teistel maantejooksudel. Minu 5000 m kaks tugevamat ajalist tulemust pärinevad California osariigist.

Rohkem infot võistluse kohta asub SIIN

TÄNAN KÕIKI ABILISI SELLEL SUUREPÄRASEL TEEKONNAL!

Nimeliselt mainin ära minu praegused meeskonnaliikmed:

Treener Mark Misch

Abitreener ja mänedžer Harry Lemberg

Mänedžer