Seitse Keenia treeninglaagrit

(Pildil esimene päev Nairobis koos Kipchoge Keinoga, 2007. a)
Saabusin oma seitsmendasse Keenia treeninglaagrisse 26.02.2011. Esialgsete plaanide järgi viibin siin kuni 27.03.2011. Seekordsesse treeninglaagrisse tulid minuga kaasa treener Harry Lembergi juhendatavad jooksjad Jekaterina Patjuk, Laura Suur, Allar Lamp ning treener Endel Pärna hoolealune Liina Tsernov. Meid ootas ees kogenud Eesti jooksumees Nikolai Vedehin, kes on siin viibinud juba kuu aega. Kuulsasse jooksupiirkonda saabudes saatsime koduteele pühendunud maratoonari Tõnis Juuliku. Tema on viimase 5 kuu jooksul Keenias viibinud üle nelja kuu.
Minu Keenia laagrite lugu sai alguse 2007 aastal Bangkoki suve Universiaadil. Nii suurel võistlusel ma ei olnud kunagi varem võistelnud. Räägitakse, et Universiaad on Olümpiamängude ja Commonwealth mängude järgi suuruselt kolmas organiseeritud spordiüritus. Universiaadi külas oli ka organiseeritud kirik. Külastasin koos kaasmaalase Kaarel Lilleojaga seda sportlasküla kirikut. Kirikut organiseeris rahvusvaheline organisatsioon Athletes In Action (AIA). AIA on rahvusvaheline kristlastest sportlasi ühendav organisatsioon. Huvi pärast uurisin kas neil on mõni kontakt ka Keenias. Meile anti Nairobis elava AIA töötaja David Nyamu kontakt. Sügisel tegin treener Harry Lembergile ettepaneku minna talvel Keeniasse treeninglaagrisse. Mina ei teadnud Keeniast mitte midagi muud kui, et seal on head jooksjad, keskmäestik, banaanid ja päike. Harry suust kuulsin esimest korda treeningpaigast nimega ITEN. Võtsin kätte ja kirjutasin David Nyamule. Tema aitas meid kõiges, ise organiseerisime ainult lennupiletid Nairobi ja tagasi. Tema viis meid kokku Keenia Olümpiakomitee presidendi Kipchoge Keinoga. Kipchoge treeningbaasis Eldoretis veetsime oma esimese Keenia treeninglaagri 17.12.2007-27.01.2008.
Peale minu ja Kaarel Lilleoja tulid meiega kaasa jooksjad Nikolai Vedehin, Viljar Vallimäe ning minu värske abikaase Maili. Märksõnad, mis meie esimest treeninglaagrit iseloomustavad on kultuurišokk, kodusõda, uued tutvused ja täiuslik treening.