Täna mul õnnestus võita 3000m jooksus teine koht. Tegemist oli Kuortanes toimunud Soome Eliitikisat võistlusega. Jooks oli järjekordselt üles ehitatud Soome parimale keskmaajooksjale ja olümpialasele Niclas Sandellsile. Viimane tahtis purustada kauaaegset Soome rekordit, milleks on 7.43.20. Seetõttu kutsuti kohale tempotegija Keeniast ning mitmed nimekad jooksjad. Kohal oli ka värske Venemaa 5000m jooksu meister Andrei Safronov.
Vähemalt üks asi tehti selgeks juba stardijoonel – kiiret jooksu täna ei tule. Tuul oli nii tugev, hea et püsti seisin. Seega tuli võidelda ainult koha eest.
Jooksu kulg oli väga naljakas. Tempo oli aeglane, aga kõigil oli raske. Keenialane jooksis tempotegija järgi, siis Sandells ning mina. Keenialane tegi kolm ringi enne lõppu tugeva spurdi ja läinud ta oligi. Mina aga jäin Sandellsit valvama kuni viimase ringini. Siis panin viimase käigu ja vastu tuult jooksin eest ära. Nii see teine koht tuligi.
Odaviskajatele oli see võistlus tõeline maiuspala. Peaegu kõik osalejad ületasid ennast. Tuul kandis ka Keenia vägilase oda üle 81 meetri. See on uus rahvusrekord.
Olen oma Soome turneega rahul. Palju uusi kogemusi, tutvusi ning spordielamusi. Jätkan võistlushooaega. Järgmine jõuproov pole veel paigas.
Niclas Sandells võidab Helsingis 1500m eeljooksu