INIMSÜDAMES ON PALJU KAVATSUSI, KUID JUMALA NÕU SAAB TEOKS!

Thursday, 10 September 2015

Suur süda võidab


Eelmisel aastal jooksis Mukunga Tallinnas esmakordselt maratoni. Kahjuks juhtus see, mis algajatel ikka juhtuda võib – ta ülehindas oma võimeid ning alustas võistlust liiga kiiresti. Jooksu lõpp lagunes nii ära, et mees alles kuuendana finishisse jõudis.

Hiljem hotelliruumis heitsin talle ette, et teine koht polnuks probleem, kui kuulanuks ta minu sõnu. Ilmselgelt väsinud keenialane naeratas ning ütles puhtast südamest: ”Küllap Jumal tahtis, et teised täna võidaksid.”

Selline südamehoiak vaigistas kõik minu süüdistused, ainult pani mõtlema - kas ta kunagi ennast ka kaotajana tunneb?

Näiteks eelmisel pühapäeval lõpetas ta Jüri Jaansoni Kahe Silla jooksu, maksapistete tõttu, neljandana. Üle lõpujoone joostes tõstis mees võidukalt käe, hiljemgi puudus kaotusvalu tema hoiakust.
 
Kas Mukunga kunagi ka kaotab? (Foto: Albert Sillaste) 
Tundub, et ta ei kaota mitte kunagi. Suur süda võidab ju alati!

Juba sellel pühapäeval on ta taaskord Tallinna maratoni stardijoonel.2 comments:

  1. Seekord alustas Mukunga Tallinna maratoni päris tagasihoidlikus tempos ja möödus minust kuskil 26km kandis. Siis arvasin, et küllap ta kogub vaikselt ja targalt kiirust ja saab Sergo ja Heinari kätte. Paraku läks tal samm üha raskemalt ja pärast tagasipööret liginesin talle ja sain ta pärast silda kätte. Nägin, et ta oli päris tühi omadega ja kujutan ette, et need viimased kilomeetrid olid talle paras õudus. Sellest hoolimata jooksis ta lõpuni ja kui kuuldused tõele vastavad, viidi kanderaamil minema. Loodan, et ta paraneb kiiresti!

    Raivo

    ReplyDelete
  2. Kahjuks on sinu jutt õige. Praegu on ta kodus kosumas.

    Tiidrek

    ReplyDelete