INIMSÜDAMES ON PALJU KAVATSUSI, KUID JUMALA NÕU SAAB TEOKS!

Wednesday, 9 July 2014

Sellist Eestit ma tahangi


Ühel päikeselisel päeval jalutasime Mukungaga Tartu turul. Ostsime põllumeeste ja korilaste käest häid värskeid kodumaiseid toiduaineid. Üldjuhul olen juba harjunud mustanahalisega linnavahel jalutama, kuid turul pidin millegi uudsega kokku puutuma. Rõõmsad põllumehed mitte ainult ei jõllitanud oma silmi peast välja, vaid kutsusid ka vestlema. Kaks tädikest muutusid koguni nii lahkeks, et üks andis Mukungale koti kukeseeni, teine topsitäis maasikaid. Saime ka tomatitele allahindlust. Aitäh Rehevälja talu ja Pallo talu peremehed!
Suveaeg rõõmustab ka meid
Juuni viimasel pühapäeval külastasime Selise Nelipüha Kogudust Põlvamaal. Koos Mukungaga jagasime kogukonnale mõned vaimulikud mõtted ja viisime läbi sportliku programmi lastele. Päeva lõppeks jagas helde kogudusepere kingitusi tulemise eest. Üks noor abielupaar kinkis Mukungale rahagi, et ta saaks ennast kallis Eesti ühiskonnas pisut mugavamalt tunda.

Olen uhke selliste eestlaste üle, kes julgevad olla külalislahked ning helded nende suhtes, kes on teistugused. Samas püüan mõista ka neid, kes kannavad kibedust võõra peale. Küllap vajavad nad ise sarnast kogemust, mis paneb nad tundma väärtuslikena. 

1 comment:

  1. Väga äge! Loodetavasti tuleb Mukunga ka SEB maratonile või poolmaratonile.

    Raivo Alla

    ReplyDelete