INIMSÜDAMES ON PALJU KAVATSUSI, KUID JUMALA NÕU SAAB TEOKS!

Saturday, 28 June 2014

Võidu väärtus


Eesti kergejõustikukoondis treeningul
Foto: Marko Mumm
Enne võidupüha saavutas Eesti kergejõustikukoondis Tallinnas peetud Euroopa võistkondlikel meistrivõistluste esiliiga jõuproovil kuuenda koha. Omavahel võttis mõõtu 12 riiki.

Tegemist on suurepärase saavutusega, kuna nii väikesel riigil nagu Eesti on väga raske komplekteerida tugevat võistkonda. Igale alale lihtsalt ei jätku tipptegijaid. Sellele viitab ka asjaolu, et mitmed Eesti koondislased pidid võistkonda esindama rohkem kui ühel võistlusalal. Kodumaal kodumaad esindades tehti seda särasilmselt!
Marek Niit (paremalt teine) esindas Eestit neljal võistlusalal
Foto: Mallor Malmre
Tundsin uhkust kui Euroopa üks parimaid pikamaajooksjaid Bashir Abdi ütles võistluse ja Tallinna kohta: “Wow! See ei ole nagu Moskva või Serbia. Siin on kõik nii hästi. Minu arvamus Eestist oli varem hoopis teistsugune.“ Tõepoolest võistlus oli suurepäraselt korraldatud ja Radissoni hotellid teenindasid rahvuskoondiseid kuninglikult.
3000m jooksu esikolmik:
1. Hendrik Ingebritsen (NOR) 2.Tiidrek Nurme (EST) 3.Bashir Abdi (BEL)
Foto: Mallor Malmre
Pikamaajooksudes olid naised ennastsalgavad. Kui mehed tegelevad taktikajooksudes n-ö kassi-hiire mänguga, siis naised ei suuda kannatlikult koos joosta. Jõudude vahekord pannakse paika juba distantsi algusosas. Seetõttu võis kodupublik tunnistajaks olla Jekaterina Patjuki 3000 m takistusjooksu Eesti rekordile ja 5000 m jooksu võimsale isiklikule rekordile. Niisamuti ei jäänud Liina Tšernovil 1500 m Eesti rekordist palju puudu.
Jekaterina rekordijooksul
Foto: internet
Liina Tsernov 1500m jooksul
Foto: Mallor Malmre
Mehed jooksid distantsi alguses aeglasti, kohad jagati viimastel ringidel. Minu jaoks õnnestusid need võistlused hästi. 5000 m jooksus saavutatud alavõit oli magus ning 3000 m jooksu teine koht oli veel magusam. Suutsin ju edestada Euroopa tippmehi mõlemal võistluspäeval, isegi siis kui jalg oli esimese päeva võistlusest pisut väsinud. Tänan kõiki abimehi, kes mind viimastel kuudel on aidanud eesotsas Harry Lembergi, Peeter Nigoli, Ergo Leibaku ja minu ustavate sponsoritega!
3000m jooksu esimene kilomeeter kulges poolmaratoni tempos
Foto: Mallor Malmre 
Võistlushooaja pildis oli tegemist Eesti kergejõustikule väga olulise võistlusega, seetõttu ka minule. Järgmisel korral on meie koondis võistlustules juba augustis Euroopa meistrivõistlustel Zürichis. Osalen seal suure tõenäosusega 5000 m jooksus.


No comments:

Post a Comment