INIMSÜDAMES ON PALJU KAVATSUSI, KUID JUMALA NÕU SAAB TEOKS!

Tuesday, 1 April 2014

Kuulus Arizona teeningpaik


USA üks populaarsemaid keskmäestiku treeningpaiku on Flagstaff. See on väike linn Arizona osariigis 2100 m kõrgusel. Hollywoodi filmides on see piirkond tuntud eelkõige The Great Grand Canyoni tõttu.
The Great Grand Canyon ja Kaur Kivistik
Foto: Andi Noot
Populaarseks sai Flagstaff sportlaste seas enne Los Angelese olümpiamänge, mis peeti 1984. aastal. Põhjuseks oli keskmäestik ning väike vahemaa Californiaga. Siin viisid paljud olümpialased läbi oma viimase treeningettevalmistuse.

Täna võib Flagstaffi jooksuradadel kohata näiteks Soome, Saksamaa, Belgia, Norra, Eesti ja USA parimaid jooksjaid. Küllap on veel teisigi, keda me veel kohanud pole.
Kaur Kivistik, Andi Noot ja mina (vasakult)
Foto: Liina Tsernov
Flagstaffi üks eeliseid on võimalus treenida ka merepinnal. Elame mäestikus, kuid intensiivseid treeninguid saame teha ka merepinnal Phoenixis või 1000 m madalamal Sedonas. Sporditeadlased väidavad, et see on üks efektiivsemaid mäestikulaagri mudeleid. Varasemale kogemusele toetudes, kinnitan seda seisukohta.

Viibin Flagstaffis koos kolme eestlase ja ühe šveitslasega kuni maikuuni. Mais olen planeerinud võistelda kahel USA võistlusel. 

No comments:

Post a Comment